نسل جدید تویوتا کرولا + عکس

1392/03/19
 سیبنا: شرکت خودروسازی تویوتا یازدهمین نسل از خودروی جمع جور کرولا را که از یک طراحی جدید اسپورت بهره می‌برد رونمایی کرد. 
به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، تویوتا کرولا 2014 که انتظار می رود طبق برنامه پاییز امسال در نمایشگاه‌های خودرویی آمریکا معرفی شود، یک فاکتور کلیدی برای تلاش تویوتا به منظور باز پس گرفتن سهم بازار خود در آمریکا است.
فروش کلی تویوتا در آمریکا در پنج ماه نخست سال 2013 در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 5.2 درصد افزایش یافته اما این رشد کندتر از رشد کل بازار است و سهم بازار تویوتا از 14.5 درصد در سال گذشته به 14.2 درصد کاهش یافته است.
کرولا پایه و اساس فروش جهانی تویوتا و یکی از ستون‌های وجهه این شرکت است. در دهه 1970 میلادی کرولا به دلیل کارآیی و قابل اعتماد بودن، به تثبیت وجهه تویوتا در بازار آمریکا و بسیاری از بازارهای دیگر افزود.
تویوتا تاکنون حدود 40 میلیون کرولا به فروش رسانده و اکنون مدعی است که این خودرو پرفروش‌ترین خودروی جهان است. کرولا برای کمپانی تویوتا همانند بیتل برای فولکس واگن و مدل T برای شرکت خودروسازی فورد است.
اما از زمان طراحی مجدد کرولا در سال 2008 رقبای تویوتا در بخش خودروهای جمع‌ و جور، خودروهایی با ظاهر اسپورت‌تر، راحت‌تر و تجهیزات رفاهی و سرگرمی بیشتر و همچنین مصرف بنزین کمتر را ارائه داده‌اند.
کرولای 2013 با نیروی محرکه اتومات 4 سرعته در هر 29 مایل یک گالن سوخت مصرف می‌کند در حالیکه هوندا سیویک در هر 32 مایل یک گالن، فورد فوکوس در هر 31 مایل یک گالن و هیوندای الانترا در هر 32 مایل یک گالن سوخت مصرف می‌کند.
کرولای جدید دارای یک ظاهر متمایزتر نسبت به مدل کنونی است و ظاهر خود را از چهره زوایه‌دار تویوتا کمری سدان به ارث برده است، با این تفاوت که کرولای 2014، 3.9 اینچ طولانی‌تر و 0.63 اینچ عریض‌تر از کمری است و در نتیجه سرنشینان عقب، فضای بیشتری در اختیار دارند.
بازگشت به لیست اخبار